Įaugęs kojos nagas

Įaugęs kojos nagas (onichokriptozė) - yra labai dažna patologija, kuri gali pasireikšti beveik kiekvienam žmogui. Ši liga yra labai nemaloni, įaugęs nagas sukelia nemažai diskomforto ir skausmo.

Esant tam tikriems provokuojantiems veiksniams, nago plokštelė pradeda įaugti į aplink ją esančio nago volelį. Šis procesas lėtas, uždelsus, galima netekti nago. Uždegimas ir skausmas dėl šių pokyčių yra neišvengiamas.

Žinomi keli ligos vystymosi etapai:
1 etapas: nago įaugimo pradžia, kai apžiūrint galima nustatyti nedidelę žaizdelę ar patinimą. Tuomet jaučiamas skausmas ir spaudimas, piršto audiniai išsipūčia.
2 etapas: patogeninė flora patenka į įaugimo vietą. Pradeda vystytis uždegiminis procesas, dėl kurio atsiranda pūlingų išskyrų iš žaizdos.
3 etapas: jei nesiimama jokių priemonių problemai spręsti, nago volelio srityje pradeda formuotis ir augti granuliacinis audinys, kuris laikui bėgant didėja ir skausmas paūmėja.

Tokį nagą galima išgydyti be chirurginio įsikišimo. Pėdų priežiūros specialistas naudojant šiuolaikinius metodus atlieka nago korekciją specialia sąsaga.