Onicholizė. Nago atšokimas nuo guolio

10/12/2022
Onicholizė - tai nago plokštės atsiskyrimas nuo nago guolio.


Ji dažnai atsiranda po nago sužalojimo, tačiau gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių, įskaitant grybelį. 

Taigi, priežastys gali būti įšorinės ir vidinės, aptarkime jas: 

Nago trauma gali sukelti onicholizę. Avėdami ankštą avalynę taip pat galite sukelti nago atsiskyrimą nuo guolio, taip pat ši problema gali atsirasti dėl alergijos nagų naudojamiems produktams, pavyzdžiui, cheminiam nagų lako valikliui ar ilgalaikio lakavimo naudojamam geliui, akrilui ir kt. bei nago plokštės nudeginimas užtvirtinant ilgalaikį lakavimą.

 Onicholizė taip pat gali būti nagų grybelio ar psoriazės simptomas.

Onicholizė gali atsirasti ir esant hormonų ir endokrininės sistemos sutrikimams ir ne tik, pvz., hipo- ir hipertiroidizmas, cukrinis diabetas, nėštumas, mažakraujystė ir kt.

Dažnai ilgalaikio lakavimo megėjoms pasitaikanti onicholizė atsiranda ne tik nuo naudojamų gelių ir kt. priemonių, tačiau dėl stipriai nusiaurinamo nago jo šonuose. Taip mechaniškai yra pažeidžiama nago plokštė ir nago guolis, šonuose audiniai tampa trapūs ir ploni, pažeisti ir atsiskiria. Jeigu pastebite, jog onicholizė prasidėjo būtent nago šonuose, ir reguliariai atliekate ilgalaikį lakavimą, tai gali būti vienas pagrindinių faktorių, na, o ar keisti meistrą, ar atsisakyti šios procedūros - spręsite jūs.

 Trumpalaikė ir žinomos kilmės onicholizė galima įveikti tinkamai gydant. Pirštų nagai visiškai atauga per 4-6 mėnesius, tačiau kojų nagai gali užtrukti dvigubai ilgiau.

 Labai svarbu gydymo imtis kuo greičiau, kadangi problemai įsisenėjus, nagas gali nebepriaugti tinkamai, situacija gali išlikti tokia pati visam laikui. 

Taip pat, svarbu išsiaiškinti problemos kilmę ir dėl tolimesnio elgesio po sėkmingo gydymo, kadangi problema gali sugrįžti atlikus bent vieną neteisingą veiksmą.

Yra labai didelė tikimybė, kad esant endokrinines sistemos sutrikimams ar rimtai traumai onicholizė sugrįš, jei nagas ir toliau gaus krūvio - netinkama, ankšta avalynė ar ilgalaikis lakavimas (bei neteisinga technika, dėl kurios mechaniškai pažeidžiami audiniai pvz. nago šonuose) gali būti to priežastis, tad reikia į tai atsižvelgti ir išgydžius problemą, nagus prisižiūrėti ir saugoti, nes jie yra silpnesni. 

Ne ką mažiau nagus reikia saugoti nuo buityje naudojamos chemijos, nes ilgainiui ji taip pat gali įtakoti nago atsiskyrimą nuo guolio, o taip pat ji kenkia ir jūsų rankų odai, kurią reikia saugoti ir puoselėti. 

Kokie turi būti veiksmai, susidūrus su onicholize?

 Jeigu nagas atšoko nuo guolio, patyrėte traumą, po traumos nagas auga neteisingai, nago atšokimas plečiasi, ar pan., rekomenduojame apsilankyti pas mūsų specialistus situacijos įvertinimui, bei tolimesniam gydymui. 

 Mūsų specialistai jus pakonsultuos, tinkamai paruoš jūsų nagus priemonių naudojimui ir prižiūrės jūsų nagus kol bendromis jėgomis pasieksite tikslą - sveiki ir gražūs nagai.

 Registracija ir visa informacija teikiama tel. nr. +37060640063

,,Podoklinika''

Vilnius, Šeimyniškių g. 21A