Apie traumuotą nagą ir jo augimą

06/14/2022

Traumos, grybelio pažaida, netaisyklinga nagų priežiūra - visi šie dalykai gali būti nago plokštelės pažeidimo priežastimis.

Faktoriai, įtakojantys nago augimą:

  1. Žmogaus amžius.
  2. Senyvo amžiaus žmonėms nagų augimas vyksta lėčiau, o pati plokštelė neretai būna grubi ir besisluoksniuojanti. Tai gerokai apsunkiną visą nagų priežiūros procesą.
  3. Mitybos ypatumai.
  4. Medicininės terapijos ir nagų priežiūros ypatumai.
  5. Odos regeneracijos ypatumai, kurie pas kiekvieną asmenį yra skirtingi.
  6. Imuninė sistema.
  7. Metų laikas. Pagal pastebėjimus buvo išsiaiškinta, kad vasaros ir rudens metu organizmas yra daugiau praturtintas vitaminais, kurių dėka nagų augimas yra spartesnis. Situacija keičiasi žiemos ir ankstyvo pavasario metu, kadangi tuo metu organizmas yra susitelkęs į imuniteto palaikymą, stiprinimą ir kovojimą su peršalimo ar kitomis sezoninėmis ligomis. 


Nėra vieno tikslaus ir teisingo atsakymo į klausimą, kiek laiko reikia pilnam sveiko nago ataugimui. Šis procesas yra labai individualus ir pas kiekvieną žmogų vyksta skirtingai. Vidutiniškai, pilnam sveiko nago ataugimui reikia 6-12 mėnesių. Pas vaikus iki 6 metų naujas nagas gali ataugti netgi per 4 mėnesius. Pas suaugusius žmones procesas gali prailgti iki metų. Be to, jeigu buvo traumuotas nago guolis, nago plokštelė gali augti netolygiai. Lėčiausiai nagai ataugą pas senyvo amžiaus žmones, sergančius sunkiomis lėtinėmis ligomis, kurios sekina organizmą (infekcinės ligos, avitaminozė (vitaminų trūkumas), cukrinis diabetas (cukraligė)).

Šioje nuotraukoje - jauna moteris, kuri atėjo su problema po žygio. Neteisingai parinkta avalynė traumavo nagą. Apsilankymas pas pėdų priežiūros specialistą ir nuoseklus rekomendacijų sekimas namuose padėjo atstatyti pažeistą nagą.