Nagų mikozė

Dermatofitai (grybelis) - nagų plokštelės pažeidimas, kurį sukelia grybelio infekcija. Tokio tipo grybai prasiskverbia į viršutinį nagų nagų sluoksnį ir sukelia onichomikozės vystymąsi.

Nagų grybelio vystymasis turi keletą pagrindinių pasekmių:

  • silpnina organizmo apsaugą;
  • sukelia nagų plokštelių traumas;
  • gali išsivystyti į sisteminės patologijos sunkias formas (cukrinis diabetas, kraujo ligos, širdies anomalijos).

Dermatofitozė yra užkrečiama liga. Grybeline infekcija galite užsikrėsti apsilankę baseinuose, sporto salėse, saunose, taip pat jei naudojate kitų žmonių buities reikmenis (šlepetes, rankšluosčius, patalynę). Simptomai :

  • nagų skaidrumo praradimas, jų neryškumas, spalvos pasikeitimas;
  • baltų ar gelsvų dėmių ir juostelių atsiradimas ant nagų;
  • nago sustorėjimas, pažeidimo išplitimas.

Nago plokštelė sutrupėja, ir gali atsiskirti nuo guolio (vėlyvosios nagų dermatofitozės stadijos). Būtina reguliariai valyti mikozės (grybelinės infekcijos) pažeistus nagus. Tyrimų laboratorijoje nustačius grybelinę infekciją, įprastai skiriamas gydymas.

Gydymo metu būtina lankytis podologo kabinete. Tai būtina padaryti dėl efektyvesnio grybelinės infekcijos gydymo ir kad infekcija nepasikartotų ir neplistų toliau.

Pėdų mikozė

Tai liga, pažeidžianti žmogaus odą ir nagus. Medicinoje pėdų mikozė dar vadinama dermatofitais. Dažniausiai pirminės patologinio proceso lokalizacijos vieta yra tarpupirščiai. Jei šiame etape pėdų mikozė nebus gydoma vaistais ar natūralios medicinos priemonėmis, pamažu ji išsiplės į visą padą.

Pėdų mikozei būdinga lėtinė eiga - liga palaipsniui gali progresuoti kelerius metus. Toks monotoniškas vystymasis ("sausas tipas") labiau būdingas vyresnio amžiaus žmonėms. Jauniems žmonėms liga yra ūmi, pasireiškianti eksudacinėmis klinikinėmis apraiškomis.

Dažnos pėdų mikozės plitimo priežastys yra įvairios saunos, dušai, baseinai ir kitos didesnio žmonių susibūrimo vietos. Dermatofitai patenka į epidermį per iššutimus, nedideles žaizdas, taip pat dėl per didelio odos sausumo ar, atvirkščiai, dėl padidėjusio prakaitavimo.